Clubhouse Üyelik Nasıl Açılır?

2020 yılında piyasaya sürülen ve çok kısa bir süre içerisinde dünya genelinde popülarite yakalama başarısını gösteren Clubhouse sosyal ağı, son günlerin en popüler gündemlerinden birisi konumunda bulunuyor. Dünya genelinde kullanıcıların dikkatini ve ilgisini çekmeyi başaran günümüzün en yeni sosyal ağı Clubhouse, sıra dışı yapısı ile de diğer sosyal ağlardan tamamen ayrılıyor. İnternet dünyasında bilinen klasik Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan tamamen farklı bir kullanım yapısına sahip olan Clubhouse, sadece 1 aylık periyot içerisinde 1 milyar Dolar değer sınırını geçmeyi başardı. Yeni sosyal paylaşım platformu olan Clubhouse şu an “beta” sürümü ile kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumdadır.

Çok yoğun şekilde talep görüyor olmasına rağmen Clubhouse üyelik işlemleri diğer sosyal ağlara göre biraz farklı olduğundan, biraz zorlu oluyor. Henüz beta sürümü ile yayınlanmış olması nedeni ile genel kullanıma açılmış durumda değil. Bu durumda günümüzde Clubhouse platformuna üye olmak isteyen kişilerin nasıl üye olabilecekleri konusunda bilgi sahibi olamamalarına neden oluyor. Dünyanın en yeni sosyal ağında vakit kaybetmeden hesap açmak isteyen kişiler Clubhouse üyelik nasıl açılır? Sorusunun yanıtını araştırıyor. Clubhouse üyelik işlemleri şu an açık değil. Üyelik kayıt işlemlerini gerçekleştiren kullanıcılar, beta sürümünde olan popüler Clubhouse sosyal ağının bekleme listesine alınıyor. Yani üyelik yapan her kullanıcı anında sosyal ağı aktif olarak kullanmaya başlayamıyor.

clubhouse uyelik nasil acilir

Clubhouse Nedir?

Günümüzün en yeni ve aynı zamanda da en farklı sosyal ağı olan Clubhouse, sosyal ağların gelecekteki şeklini temsil ediyor. Günümüzde dünyanın en çok kullanılan sosyal ağları olan Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinde kullanıcılar yazılı ve görsel paylaşımlar gerçekleştiriyor. Clubhouse sosyal ağında ise bu tip paylaşımlar söz konusu değildir. Sosyal ağ platformu üzerinde kullanıcılar sadece sesli paylaşımlar gerçekleştirebiliyor. Yani her bir kullanıcı yazı yazmadan veya görsel yüklemeden platformda her konu başlığı için açılan sohbet odalarına sesli etkileşim ile dahil olabiliyor.

Sadece sesli paylaşım ve sesli sohbetlerin gerçekleştirilebildiği Clubhouse uygulaması yeni geliştirilmiş olduğundan şu an beta sürümüyle yayında bulunuyor. Bu nedenle de şu an için sadece AppStore mağazasında yer alıyor. Dolayısıyla sadece iOS mobil işletim sistemi olan cihazlarda Clubhouse mobil uygulaması kullanılabiliyor. Ayrıca beta sürümünde olmasından mütevellit doğrudan üyelik açarak, sosyal ağı kullanmaya başlanamıyor. Şu an için Clubhouse sosyal ağında yeni kullanıcılar yalnızca mevcut kullanıcıların atacakları davetiye ile üye olabiliyor. Bu yüzden herkes Clubhouse davetiye arayışında bulunuyor.

Clubhouse Nasıl Üye Olunur?

Clubhouse, diğer tüm sosyal medya platformlarından tamamen farklı bir altyapı ve sisteme sahiptir. Bu farklılığı Clubhouse üyelik işlemleri sırasında da kendisini somut biçimde gösteriyor. Zira kullanıcılar Clubhouse kayıt işlemlerini yalnızca davetiye alarak gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca sosyal ağa üye olmak isteyen kullanıcılar iOS mobil işletim sistemli bir cihaza sahip olması gerekiyor.

iOS kullanıcıları AppStore mağazasından tamamen ücretsiz olarak Clubhouse uygulaması indirebiliyor. Cihaza indirilen Clubhouse uygulamasında genel üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra “SMS Doğrulaması” yapılıyor. Bu doğrulama işlemini tamamlayan kullanıcılar otomatik olarak Clubhouse bekleme listesi olarak isimlendirilen bir sıraya alınıyor. Bu listede sıra geldiği takdirde üyelik tamamlanarak, sosyal ağda aktif olarak yer alabilme şansı bulunuyor. Ancak Clubhouse davetiyesi bulunanlar açısından böyle bir bekleme durumu bulunmuyor. Bu kişiler anında sosyal ağda aktif olarak hesaplarını kullanmaya başlayabiliyor.

Clubhouse Davetiye Nereden Bulunur?

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi haline gelse de davetiye ile üyelik gerçekleştirilebiliyor. Bu yüzden platformda yer almak isteyen kullanıcılar Clubhouse davetiye bulmaya çalışıyor. Beta sürümü doğrultusunda daha önce alınan aktif Clubhouse kullanıcıları tarafından başka kişilere davetiye gönderimi gerçekleştirilebiliyor. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de herkesin bu sosyal ağda yer alma isteğinin olması Clubhouse davetiye konusunda çok yoğun bir rağbetin söz konusu olmasına neden oluyor.

Clubhouse davetiye sahibi olabilmek için mutlaka bir Clubhouse kullanıcısı ile iletişimde olunması gerekiyor. Bu nedenle günümüzde Clubhouse kullanan arkadaşı veya yakını olan kişiler kolayca Clubhouse davetiye bulabiliyor. Ancak böyle imkanı bulunmayan kullanıcılar internette ve hatta diğer sosyal ağlarda Clubhouse davetiye kodu arıyor.